Często Zadawane Pytania - FAQ

Czy masz pytania związane z wynajmem auta? Skontaktuj się z nami kiedy chcesz 24/7. Zanim to zrobisz rekomendujemy przejrzenie listy często zadawanych pytań. Sprawdź czy Twoje zapytanie nie jest już tutaj rozwiązane.

Po tym jak dokonałeś rezerwacji na 14Cars, wybierzesz pojazd, jaki zarezerwujesz w biurze wynajmującego lub u dostawcy wynajmu samochodów

Agent wynajmu samochodu poprosi Cię byś pokazał:

 • Kartę kredytową wystawioną na Twoje imię i nazwisko (karta musi być na imię i nazwisko głównego kierowcy) z dostateczną sumą środków by pokryć wadium i dodatkowe wyposażenie (jeśli jakieś zarezerwowałeś).
 • Prawo jazdy z Twoim imieniem i nazwiskiem z minimum 1 rokiem doświadczenia w jeżdżeniu (to samo tyczy się dodatkowych kierowców),
 • Voucher potwierdzający (otrzymasz go poprzez email po tym jak Twoja rezerwacja zostanie potwierdzona).

14Cars pozwala na wynajem samochodów online jedynie przy użyciu Twojej karty płatniczej jako, że musisz zabezpieczyć wybrany samochód depozytem (mała część całej opłaty za wynajem samochodu) lub by w pełni opłacić Twoją opłatę za wynajem by dokonać rezerwacji.

Akceptujemy American Express, Diners Club, Discover Card, MasterCard (nie debetowa), Visa (nie debetowa) oraz karty płatnicze Maestro do rezerwacji wynajmu samochodu online.

Twoja karta płatnicza będzie zachowana w absolutnej poufności jako, że jest chroniona dzięki wiodącemu szyfrowaniu SSL.

Skorzystaj z gwarantowanych modeli wynajmu samochodu na naszej stronie! To oznacza, że z pewnością otrzymasz samochód jaki widzisz na zdjęciu jeśli oferta ma zaznaczoną opcję ,,gwarantowany model samochodu” (jedynie kolor pojazdu może się różnić ale również o to możesz zapytać dostawcę, by zarezerwował konkretny kolor).

We wszystkich innych przypadkach dostawca samochodów gwarantuje jedynie grupę samochodu lub klasę pojazdu. Otrzymujesz samochód o tych samych technicznych charakterystykach i poziomie komfortu jaki wybrałeś w chwili rezerwacji.

Strona 14Cars oferuje jedynie usługi porównania i rezerwacji samochodu na wynajem oraz oferuje wsparcie klienta jak również funkcje informujące na temat wynajmu samochodu. Nie posiadamy samochodów oraz nie oferujemy usług szofera.

A jeśli potrzebujesz kierowcy, skontaktuj się z dostawcą auta, gdzie rezerwowałeś pojazd by zamówić usługę szofera. Następnie musisz zapłacić za tą usługę dodatkowo w biurze wynajmu.

Możesz dokonać zmian w Twojej rezerwacji kiedy chcesz przy użyciu Twojego vouchera potwierdzającego online, który jest wysyłany na Twój email, kiedy Twoja rezerwacja jest zakończona.

Otwórz swój e-voucher i znajdź sekcję ,,Zarządzaj swoją rezerwacją”. Przy jej użyciu możesz:

 • Zmienić pojazd
 • Zmienić daty/lokalizację
 • Zmienić dane osobowe
 • Dodaj opcjonalne dodatki
 • Zobaczyć warunki wynajmu Twojej aktualnej rezerwacji
 • Anulować Twoją rezerwację.

Jeśli nie otrzymałeś potwierdzenia poprzez voucher, może być tak, że nie opłaciłeś całej kwoty zgodnie z Twoim wynajmem, zabezpieczyłeś samochód opłacając małą część całej opłaty za wynajem samochodu.

Voucher jest wysyłany kiedy cała kwota za wynajem jest opłacona (pozostałą kwota jest automatycznie wycofana 5-7 dni przed wynajmem). Możesz również opłacić całą kwotę przez stronę z góry jeśli tak sobie życzysz.

Jeśli całkowita kwota jest wpłacona a Twój voucher nadal nie został Ci przesłany lub został usunięty z Twojej skrzynki lub zgubiony, poproś zespół wsparcia poprzez czat lub [email protected] by przesłali raz jeszcze voucher do Ciebie.

Nie ma obowiązkowych dodatkowych opłat jako, że 14Cars jest serwisem wynajmującym samochody typu all-inclusive..

W biurze wynajmującego możesz pobrać nieco dodatkowego wyposażenia, jeśli potrzebujesz (jak fotelik dziecięcy czy nawigacja GPS) oraz poprosić o dodatkową usługę (jak dodatkowy kierowca czu usługa szofera). Takie dodatkowe opcje są płatne dodatkowo.

Jeśli istnieją specjalne obowiązkowe opłaty (nie dodatkowe) zostaniesz o nich poinformowany podczas procesu rezerwacji. Lokalne obowiązkowe opłaty muszą być opłacone w biurze wynajmu samochodu.

Na 14Cars oferujemy Ci jedną z kilku polityk paliwowych:

 • Odbierz pełny, zwróć pełny
 • Odbierz pełny, zwróć pusty
 • Odbierz i zwróć w połowie pusty
 • Odbierz w połowie pełny i zwróć pusty.

Typ polityki paliwowej zależy od dostawcy wynajmu i określonej oferty, jaką wybierasz.

Nie ma obowiązkowego ubezpieczenia wynajmowanego samochodu, które musisz dodatkowo kupić.

 1. Jeśli nie jesteś doświadczonym kierowcą, możesz nie chcieć kupić dodatkowego ubezpieczenia i zaoszczędzisz pieniądze! Spójrz na kwoty Wadium opisane w Często Zadawanych Pytaniach.

  Za: jest to najtańsza opcja; ryzyka są ograniczone do Wadium.

  Przeciw: ryzykujesz opłatę Wadium1 w przypadku wypadku.

  Zwykle ubezpieczenie kosztuje 1/10 kosztów Wadium. Jeśli wypadek zdarzy się mniej niż 1 raz na 10 wynajmów, możesz nie musieć używać ubezpieczenia.

 2. Kup ubezpieczenie, które pokrywa kwotę Wadium, z naszej strony.

  Oznacza to, że w przypadku wypadku klient nadal musi zapłacić ale wszystkie opłaty są zwracane przez ubezpieczenie firmy AXA, jako, że Wadium klienta jest ubezpieczone.

  Za: Wadium jest o 40-60% mniejsze niż koszt pełnego ubezpieczenia.

  Przeciw: nadal potrzebujesz kwoty Wadium na swojej karcie. W przypadku ubezpieczonego wydarzenia (wypadek / kradzież itd.) jest to ściągane z klienta i zwracane później.

  Ten wariant jest bardzo dobrą alternatywą, która jest kompromisem pomiędzy kupowaniem pełnego ubezpieczenie a jego brakiem. Całkowicie usuwa ryzyko związane z jakimkolwiek wypadkiem ale może czasowo zablokować kwotę do pełnej kwoty Wadium1 na Twojej karcie kredytowej.

 3. Kup pełne ubezpieczenie w biurze wynajmu samochodu.

  Za: nie musisz posiadać kwoty Wadium na swojej karcie kredytowej, nic nie zostanie zablokowane.

  Przeciw: wysoki koszt, który może przewyższyć koszt wynajmu.

 4. Ta opcja jest również odpowiednia jeśli z jakichś względów Twoja karta kredytowa nie jest akceptowana i masz możliwość zapłaty gotówką.

1Jeśli samochód doznał znaczącego uszkodzenia nie musisz płacić pełnego Wadium a jedynie kwotę za ten uszczerbek, do kwoty Wadium.

W skrócie jeśli wynajmujesz samochód a on zostanie uszkodzony lub skradziony, ,,Wadium” (czasem nazywany ,,Zastawem”) jest kwotą pieniędzy jaką musisz zapłacić firmie wynajmującej przy zwrocie pojazdu.

Każda firma wynajmująca samochody posiada swoje własne polityki dotyczące wadium, sprawdź je w paragrafie dotyczącym ubezpieczenia, kiedy wybierasz z listy dostępnych pojazdów.

Twoje wadium nie będzie zwrócone do Ciebie w pełni lub częściowo w tych przypadkach:

 • Wynajęty samochód był uszkodzony - pokryte przez OC (Odpowiedzialność Cywilna)
 • Samochód został ukradziony - pokryte przez Ochronę Przed Kradzieżą (OPK)
 • Strona Trzecia została uszkodzona lub ranna - Ochrona Przed Stronami Trzecimi (OPST)

By zmniejszyć kwotę Wadium nie zwróconej Tobie w przypadku wypadku, możesz:

 • Kup ograniczenie Wadium w punkcie wynajmu samochodu
 • Kup ubezpieczenie Wadium przez naszą stronę kiedy dokonasz rezerwacji
 • Kup ubezpieczenie podróżnego od firmy ubezpieczeniowej, która pokrywa wadium.

Istnieją inne typy odpowiedzialności/ubezpieczenia, które pokrywa Wadium:

 • Odpowiedzialność Cywilna (OC)
 • Redukcja Wadium
 • Ochrona Przed Kradzieżą (OPK)
 • Ochrona Przed Stronami Trzecimi (OPST)
 • Możesz być poniesiony do odpowiedzialności za uszkodzenia czy zgubienie opon, wycieraczek, szyb czy podwozia.

Sprawdź swój samochód z agentem wynajmującym zanim go odbierzesz by upewnić się, że samochód nie posiada uszkodzeń.

warning WAŻNE!!! Suma wadium zostanie zablokowana na Twojej karcie kredytowej do momentu gdy zwrócisz pojazd. Pieniądze nie będą dostępne dla Ciebie przez okres Twojej rezerwacji! Nie polegaj na tych pieniądzach w czasie swojego wynajmu!

Zwykle kwota zostanie zwrócona w ciągu kilku dni po odstawieniu pojazdu, ale czasami może to potrwać do 14 dni. Dokładny okres potrzebny na zwrot lub odblokowanie środków zależy od wielu zmiennych, jednym z nich jest bank, który wystawił Twoją kartę kredytową. W każdym przypadku możesz skontaktować się z naszym zespołem wsparcia, aby wyjaśnić sytuację w razie potrzeby..

Aby zmniejszyć kwotę wadium za szkody powstałe w samochodzie, możesz zamówić Ubezpieczenie na naszej stronie i zaoszczędzić do 50% Pełnego ubezpieczenia Wynajmowanego Samochodu lub zamówić je od wypożyczalni samochodów po przyjeździe do wypożyczalni samochodów.

Jeśli zdecydujesz się na ubezpieczenie na naszej stronie, główną korzyścią będzie zaoszczędzenie na ubezpieczeniu na pełne ubezpieczenie samochodu, ale nadal potrzebujesz karty kredytowej, aby utrzymać wadium, ponieważ w przypadku uszkodzenia kwota wadium będzie pobierana z karty, A firma ubezpieczeniowa zwróci tę kwotę z powrotem.

Jeśli kupisz ubezpieczenie pełnego samochodu od wynajmu samochodu w dniu przyjazdu, zapłacisz dwa razy więcej, ale nie musisz trzymać żadnej kwoty na karcie kredytowej. To Twój wybór, który wariant jest lepszy dla Ciebie.

W przypadku, gdy nie chcesz, aby Twoje pieniądze były trzymane z karty kredytowej (lub nie masz wystarczająco dużo pieniędzy na karcie kredytowej w tej chwili), musisz bezpośrednio wykupić ubezpieczenie samochodu. W rezultacie okazuje się, że jest to najdroższym wariantem.

A jeśli masz wystarczająco dużo środków na karcie kredytowej, która ma być trzymana przez okres wynajmu, a możesz zrobić poradzić sobie bez tej kwoty przez 1-3 tygodnie, bardziej korzystnym jest by wykupić ubezpieczenie z naszej strony internetowej.

OC lub Odpowiedzialność Cywilna, która jest zwykle włączona do opłat za wynajem samochodu w 14Cars, pokrywa szkody, które mogą wydarzyć się pojazdowi podczas Twojego wynajmu.

Musisz zwrócić uwagę na fakt, że nie wszystkie typy szkód są pokrywane przez OC. Pamiętaj, że uszkodzenie wycieraczek czy opon, uszkodzenie podwozia czy wymiania zamków, wymiana kluczy czy opłaty za holowanie nie są pokrywane przez OC.

By sprawdzić co pokrywa zawarte w Twojej cenie wynajmu ubezpieczenie, zerknij na voucher potwierdzający.

Ochrona Przed Kradzieżą ogranicza Twoją odpowiedzialność na wypadek kradzieży wynajętego samochodu lub w przypadku uszkodzenia pojazdu przez próbę kradzieży.

OPK nie pokrywa szkód dokonanych pojazdowi podczas eksploatacji samochodu.

Ceny za wynajem bazują na datach i czasie rozpoczęcia i zakończenia korzystania z samochodu, jakie określiłeś podczas procedury rezerwacji.

Jeśli odbierzesz swój pojazd później niż zakładano w Twoim voucherze lub oddasz go wcześniej, żadne fundusze nie zostaną zwrócone.

Jeśli masz jakiekolwiek mechaniczne trudności z samochodem lub w przypadku wypadku drogowego musisz natychmiast zadzwonić do Twojego dostawcy samochodu. Firma wynajmująca zorganizuje szybką naprawę lub wymieni pojazd w przypadku awarii czy problemów mechanicznych.

W przypadku wypadku musisz otrzymać raport z policji oraz raport o wypadku z firmy wynajmujące by skorzystać z Twojego ubezpieczenia i dokonać prośby o wypłatę odszkodowania.

Odwołanie rezerwacji na 14Cars jest łatwe - użyj swojego e-vouchera by wejść w sekcję ,,Zarządzaj Rezerwacją”. Masz tutaj opcję natychmiastowego odwołania online Twojej rezerwacji.

Jeśli odwołasz swoją rezerwację w powyżej 24 godzin przed odbiorem auta - Twoja rezerwacja zostanie Ci całkowicie zwrócona. W celu uzyskania większej ilości informacji na temat naszej polityki odwołania rezerwacji w oparciu o Twoją ofertę, skontaktuj się z naszym call-center.

Jeśli widzisz opłaty ściągnięte z Twojej karty przez firmę wynajmującą po tym jak Twój samochód stał, mogą być to lokalne opłaty jak:

 • opłata za napełnienie baku,
 • bilet parkingowy lub mandat,
 • dodatkowe opłaty do pojazdu,
 • lub uszkodzenie samochodu odkryte przez firmę po tym jak odstawiłeś pojazd.

Każdy dostawca samochodów na wynajem wymienia te opłaty w odpowiednich dokumentach, które są wysyłane do klienta.

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie opłat za postój skontaktuj się z naszym call-center.